دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها – عجله کردن بیش از حد
پات لیمیت اوماها (PLO)رواشناسی پوکر و جنبه ذهنی بازیمدیریت سرمایه

آموزش پوکر اوماها – عجله کردن بیش از حد

در این قسمت از آموزش پوکر اوماها عواقب عجول بودن و تلاش برای بازی در میزهای نامربوط با بانکرول را برایتان می‌گوییم، توصیه می‌کنیم آن را مطالعه کنید…

در دوران جوانی همیشه هدفم این بود که سریعترین راننده‌ی داخل جاده باشم. امروز دیگر مثل قبل بی‌پروا نیستم، اما اگر به آینه‌ام نگاه کنم و ببینم شخصی که پشت سرم است دائما چراغ می‌دهد و کاملا به من چسبیده است، ممکن است قضیه کمی برایم جدی شود. ضمیر ناخودآگاهم می‌گوید، «واقعا؟ می‌خوای رد شی؟»

اما در تصادفاتی که دیدم درس‌هایی آموختم، کم‌کم متوجه شدم که هدف این نیست سریع‌ترین فرد باشم، بلکه باید مسیر را طی کنم و با امنیت به مقصد برسم.

منظورم این است که – چرا عجله کنیم؟ چرا وقتی که در یک سفر در حالت عادی ۶ ساعت طول می‌کشد ریسک آن را به خاطر نهایت یک ساعت بالا ببریم و سعی کنیم ۵ ساعته برسیم؟ آیا سریع‌ترین راننده بودن در جاده سودی دارد؟ اینطور فکر نمی‌کنم…

آموزش پوکر اوماها

آموزش پوکر اوماها – عجله و بی‌صبری

به همین شکل بسیاری از بازیکنان پوکر – مخصوصا قشر جوان آن‌ها بسیار هیجانی و تاثیرپذیر هستند – به سرعت وارد بازی‌های سنگین می‌شوند و می‌خواهند به سریع‌ترین روش ممکن به پول زیادی برسند، حتی اگر استطاعت بازی در میز مورد نظر را نداشته باشند. بعضی از بازیکنان شاید میل به قمار داشته باشند، اما در بیشتر آن‌ها این مشکل بخاطر ناتوانی در کنترل ذهن است.

فرض کنید که در میز ۲٫۵/۵ هولدم پوکر لایو بسیار خوب عمل کرده‌اید و ۱۰ میلیون موجودی دارید و به دنبال میزی برای پات-لیمیت اوماها هستید. متوجه می‌شوید که هیچ میز ۱/۲ یا پایین‌تری وجود ندارد و تصمیم می‌گیرید وارد یک بازی ۲٫۵/۵ اوماها بدون سقف ورودی شوید که در آن هر بازیکن به طور میانگین ۲.۵ میلیون استک دارد. استردل نیز در این بازی همیشه قرار می‌گیرد و معمولا ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان هزینه دیدن فلاپ است، گاهی اوقات نیز ری-ریز پری-فلاپ به ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزارتومان می‌رسد.

بانکرول شما برای این بازی بسیار کم است اما مشکلی ندارید و فکر می‌کنید که میز ۲٫۵/۵ در هر صورت ۲٫۵/۵ است. همچنین تابحال اوماها بازی نکرده‌اید و ایده‌ای راجع به این بازی ندارید. در اولین بازی‌های اول خود موفق می‌شوید که ۴ میلیون برنده شوید. کم کم بانکرول شما به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

مغرور می‌شوید. هر بار پری-فلاپ ریز می‌دهید و مبلغ پات را سنگین می‌کنید. فلاپ‌ها متناسب با کارت شما می‌خورد، دراوهایتان کامل می‌شود و حتی تک‌کارت‌هایی که می‌خواهید نیز روی زمین قرار می‌گیرد، و حس می‌کنید که روند باید همیشه به همین شکل پیش برود و یک بازیکن بسیار قوی هستید.

آموزش پوکر اوماها – عجله

کمی بعد موجودی شما به ۴۰ میلیون تومان می‌رسد. شاید بانکرولتان برای بازی در این میز کافی باشد (که البته برای یک میز بدون سقف ورودی همچنان کافی نیست)، اما باز هم پیش‌نیازهای بازی در این میز را ندارید، چرا که ذهن شما نمی‌تواند بازی درست را تشخیص دهد.

سپس، باخت‌های شما شروع می‌شود. کارت‌ها دیگر مثل قبل نمی‌خورند، اما ریز دادن در هر دست را متوقف نمی‌کنید، پس از چند بازی بانکرول شما به ۲۰ میلیون تومان بازمی‌گردد. دوستانتان به شما می‌گویند که آرام باشید، اما توجهی نمی‌کنید چرا که این بازی شماست. در این هنگام می‌گویید باخت در پوکر ممکن است و اگر همه چیز خوب پیش برود کمتر اتفاق می‌افتند.

به برد ۴ میلیونی خود برمی‌گردید و تصمیم می‌گیرید کمی آرام‌تر بازی کنید، احتمالا به ذهنتان خطور می‌کند که باید به بازی‌های پایین‌تر بازگردید، کاری که باید مدت‌ها پیش انجام می‌دادید.

اما باز هم می‌گویید که «من یک بازیکن ۲٫۵/۵ هستم، نمی‌توانم در میز سبک‌تر بازی کنم!».

مشکل اینجاست که شما بازیکن ۲٫۵/۵ نیز نیستید، چرا که با بانکرول ۱۰ میلیونی حتی شرایط لازم برای بازی در میزی که حداکثر ورودی آن ۵۰۰ هزارتومان است را نیز ندارید، چه برسد به اینکه بازی حداکثر ورودی نداشته باشد. چه توانایی بازی در این میز را داشته باشید و چه نه، بانکرول شما باید برای این میز کافی باشد. یکی از نگرانی‌های بازیکنان این است که – اگر به میزهای سبک‌تر بروم بقیه چه فکری راجبم خواهند کرد. باید بگوییم در این هنگام تصویر شما در ذهن دیگران حداقل مشکلی است که دارید، چرا که اگر در این میزها به بازی ادامه دهید خودتان را در مسیر نابودی قرار خواهید داد.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها – میزهای ۶نفره

آموزش پوکر اوماها

درنتیجه متوقف نمی‌شوید. باخت‌های شما ادامه پیدا می‌کنند و بانکرول به ۸ میلیون تومان می‌رسد – که این بانکرول حتی برای نولیمیت هولدم ۲٫۵/۵ نیز کافی نیست، حتی برای میزهای ۱/۲ اوماها که استردل ۵ دارند نیز کافی نمی‌باشد.

حال سوال این است: وقتی ذهنیت خود را تشکیل داده‌اید، آیا قادر هستید که به میزهای سبک‌تر بروید تا بانکرولتان همخوانی داشته باشند؟

آیا باز هم می‌گویید من بازیکن ۲٫۵/۵ هستم؟ وقتی موجودی حسابتان به صفر رسید یا حتی میلیون‌ها تومان بدهی به بار آوردید به خود نمی‌گویید که کاش کمی آرامتر پیش می‌رفتم؟ اگر واقعا می‌خواهید در میزهای سنگین بازی کنید، باید استطاعت و بانکرول مورد نیاز آن‌ها را داشته باشید، یا کسی را بیابید که شما را تامین کند، یا اینکه منبع درآمد مناسبی داشته باشید و درمجموع تلاش کنید که بانکرول خوبی برای پوکر بسازید.

همچنین باید تا حد زیادی حواستان به دوستان خود نیز باشد، وقتی که یک بازیکن دیگر دائما فراتر از بانکرول خود بازی می‌کند، تنها روی خودش تاثیر نمی‌گذارد، بلکه فشار بیشتری با این کار به شما وارد می‌کند و برای بازی‌های سنگین تحریک می‌شوید.

اگر شما به اندازه او خوب هستید، آیا نباید در میزهایی مشابه با او بازی کنید؟

آموزش پوکر اوماها ظاهر فلاپ

نکته اینجاست: نباید اجازه دهید که بازیکنان دیگر اصول بازی خود را به شما منتقل کنند یا برایتان هدف‌گذاری انجام دهند. حقیقت این است که بیشتر افرادی که در پوکر مشغول به بازی هستند، مخصوصا آن‌هایی که قمار می‌کنند، هیچ ایده‌ای نسبت به مدیریت بانکرول خود ندارند.

یک بازیکن حرفه‌ای پوکر به ندرت روی بانکرول خود قمار می‌کند و همه تلاش‌هایش را به خطر می‌اندازد.

در انتها باید بگوییم که: به جای اینکه سعی کنید به سرعت وارد میزهای سخت و سنگین شوید، تلاش کنید که آرام و با صبر بانکرول خود را در میزهای سبک بسازید و متناسب با بردهای خود پیشرفت کنید. اگر این کار را انجام دهید ضمیر ناخودآگاه شما نیز آرام می‌شود و مطمئن می‌شوید که می‌توانید آن را کنترل کنید.

تاکید می‌کنیم که آرام پیش بروید و صبور باشید. اجازه ندهید دیگران هدف‌های خود را به شما منتقل کنند. اگر یکی از دوستانتان به سرعت بانکرول خود را نابود کند، اینکه شما نیز با او نابود شوید اصلا اتفاق عجیب و غیرممکنی نیست. همچنین اگر می‌خواهید وارد بازی‌های سنگین‌تر شوید باید مهارت بازی در آن را نیز داشته باشید، اگر مرحله به مرحله پیش بروید تمام مسائل را درک خواهید کرد و به آن نقطه خواهید رسید.

این روزها وقتی که یک دیوانه در جاده پشت سر من قرار می‌گیرد، ترجیح می‌دهم به سادگی لاینم را عوض کنم و اجازه دهم عبور کند. فکر می‌کنم که هدف او این است که بر اثر تصادف خودکشی کند، اما من اینگونه نیستم. موفق باشید.

مطلب پیشنهادی:‌ آموزش پوکر اوماها – مدیریت بانکرول

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید