دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس بیستم

در بخش ۳ نگاهی به انواع روش‌های شرطبندی که باید از آن‌ها در برابر حریف خود استفاده کنید انداختیم. در این درس از آموزش برد در پوکر آنلاین سه روش پیشرفته شرطبندی در پوکر را بررسی خواهیم کرد. با مدرسه پوکروای همراه باشید!

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین — دزدیدن بلایندها

این استراتژی از پوزیشن‌های انتهایی به منظور دزدیدن چیپ‌هایی که در بلایندها قرار دارد به کار می‌رود. این عمل با ریز دادن و فشار آوردن به بازیکنان اسمال و بیگ-بلایند و مجبور کردن آن‌ها به فولد انجام می‌شود. برای انجام این استراتژی باید تمام بازیکنان قبلی شما فولد داده باشند.

بلایند در پوکر

تئوری که در پشت این قضیه وجود دارد این است که بازیکنان اسمال-بلایند و بیگ-بلایند عموما دست‌های ضعیفی دارند و نمی‌خواهند با آن‌ها پول زیادی بپردازند، به همین دلیل فشار آوردن به آن‌ها می‌تواند موثر واقع شود.

برای انجام چنین کاری قدرت دست شما اهمیت زیادی ندارد، اما بهتر است حداقل از دست‌های متوسط استفاده کنید تا در صورت کال شدن بتوانید به بازی ادامه دهید.

تلاش برای دزدیدن بلایندها می‌تواند ریسکی باشد، اما اگر در میزهای سنگین یا تورنومنت پوکر هستید مطمئنا باید توانایی انجام این کار را داشته باشید. این استراتژی در برابر افراد تایت که به وفور در برابر شرطبندی دیگران فولد می‌دهند بسیار موثر است. در برابر یک بازیکن لوز بهتر است استفاده از این استراتژی را محدود کنید و فقط هنگامی که دست قوی دارید چنین کاری را انجام دهید.

هر بار که دیلر باتون یک دور در میز می‌چرخد و شما برنده هیچ پاتی نشدید (یک تور از بازی می‌گذرد)، حداقل یک بیگ-بلایند و یک اسمال-بلایند از دست می‌دهیم. اگر بتوانیم هر از چندگاهی یک بار بلایندها را بدزدیم این هزینه را حذف خواهیم کرد و می‌توانیم با خیال راحتی در بازی بمانیم و تمرکز خود را روی برد پات‌های سنگین قرار دهیم. دقت کنید نمی‌گوییم که هر دست باید این کار را انجام بدهید، بازیکنان حرفه‌ای به راحتی متوجه این موضوع خواهند شد. صرفا در شرایط مناسب از این استراتژی استفاده کنید.

ریز به منظور ایزوله کردن در پوکر

دست‌های پوکر برنده

این تاکتیک بسیار موثر است، فرض کنید که یک بازیکن با استک کم آل-این زده و شما نیز می‌خواهید وارد پات شوید، اما همچنان بازیکنانی در پات هستند که ممکن است بخواهند کال کنند.

ریز به منظور ایزوله کردن می‌تواند افراد دیگر را تشویق به فولد کند و ما را تنها در برابر یک بازیکن قرار دهد.

با این کار شما با دست قوی خود یک پات مناسب به وجود می‌آورید و تنها در برابر یک بازیکن که احتمالا دست ضعیفتری دارد قرار می‌گیرید. با بازی در برابر افراد کمتر، احتمال برد دست قوی شما بسیار افزایش می‌یابد.

در چنین شرایطی ریزر اصلی را ری-ریز (reraise) می‌کنیم و باعث فولد افراد دیگر شده و حریف خود را نیز تحت فشار قرار می‌دهیم. به یاد داشته باشید اگر هیچکس کال نکند، حریف شورت-استک (short stack) شما تا حدودی به پات وابسته شده و ممکن است به راحتی فولد ندهد.

اُوربت در پوکر و تاثیرات آن

مثال

در دیلر پوزیشن هستید، همه افراد قبل از شما فولد می‌دهند و مبلغ ۳bb (سه برابر بیگ-بلایند) ریز می‌دهید. اسمال-بلایند کال می‌کند و بیگ-بلایند که استک کمی دارد آل-این می‌زند. بازی به شما می‌رسد و نمی‌خواهید که اسمال-بلایند وارد بازی شود.

اگر کال کنید، به اسمال-بلایند که احتمالا دست مناسبی دارد پات-آدز خوبی ارائه خواهید کرد (چرا که یک ریز را کال کرده) درنتیجه باید به او فشار بیاورید تا از بازی خارج شود.

با ریز دادن شما پات-آدز او دیگر مناسب نخواهد بود و باید پول بیشتری برای کال کردن قرار دهد، در این شرایط می‌توانید کنترل را به دست بگیرید و به حریف خود فشار بیاورید.

این تاکتیک در تورنومنت‌های پوکر بسیار موثرتر است، اما می‌تواند در کش-گیم‌ها نیز کاملا سودمند باشد.

سمی-بلوف یا شبه بلوف (Semi Bluff)

کال کردن در پری-فلاپ در پوکر

در طول این دوره در مورد اهمیت الگوهای شرطبندی صحبت کردیم و گفتیم که هرگز نباید اجازه دهید حریف بتواند دست شما را بخواند.

شما نمی‌توانید همیشه با دست قوی خود شرطبندی کنید و با دست ضعیف خود چک دهید، این موضوع به راحتی قابل تشخیص خواهد بود. باید کمی بازی خود را میکس کنید! یک راه موثر برای رسیدن به این منظور استفاده از سمی-بلوف در فلاپ یا ترن است.

سمی-بلوف، نوعی شرطبندی با علم بر این است که می‌دانید در حال حاضر دست ضعیفتری نسبت به حریف دارید (به همین دلیل بلوف تلقی می‌شود)، اما شانس قوی شدن در ترن و ریور را دارا می‌باشید.

سمی-بلوف در پوکر ۲ راه برای برد به شما خواهد داد:

 1. در ریور بهترین دست را داشته باشید (کارتتان بخورد)
 2. حریف را وادار به فولد کنید (حتی با اینکه دست قویتری دارد)

اضافه کردن این استراتژی به الگوهای شرطبندی می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد. انجام این کار حریف را وادار می‌کند تا دائما در حال حدس زدن باشد و در نهایت تصمیم اشتباهی بگیرد.

مثال

فرض کنید QJ دارید و فلاپ ♠A۶J می‌خورد. ترن نیز ♣۲ می‌خورد و ما دومین پیر زمین را داریم و فلاش‌دراو هستیم.

حدس می‌زنیم که حریف آس داشته باشد، بنابراین مطمئن نیستیم که در حال حاضر بهترین دست را داشته باشیم، اما همچنان اوت‌هایی وجود دارند که باعث برد ما خواهند شد.

اوت‌های ما شامل:

 • هر خشت که باعث فلاش شود (۹ اوت)
 • هر Q که ما را دوپیر کند (۳ اوت)
 • هر J که ما را تری-آف-کایند کند (۲ اوت)

یعنی در مجموع ۱۴ اوت داریم و ۳۲٪ احتمال برد خواهیم داشت.

فاکتورهای تاثیرگذار بر سمی-بلوف در پوکر

چک-ریز در پوکر بازیکن حرفه‌ای

اندازه یک سمی-بلوف باید به اندازه یک ولیو-بت یعنی حداقل نصف مبلغ پات باشد.

وقتی می‌خواهید سمی-بلوف بزنید باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

 • کارت ترن اوت‌های شما را بیشتر کرده باشد
 • حریف روی فلاپ و ترن ضعف نشان داده باشد
 • کارت ترن من را در ذهن حریف قوی کرده باشد (حتی اگر واقعا قوی نشده‌اید) و او احتمال بدهد شما دست خوبی داشته باشید
 • حریف از چک-ریز استفاده نکند
 • حریف به پات وابسته نباشد
 • در چند دست اخیر بلوفی از شما دیده نشده باشد

چالش بانکرول پوکر

چالش بانکرول پوکر مرحله ۱۰
بلایندها: $۰٫۲۰/$۰٫۱۰ ورودی: ۲۰$ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۳۰۳$ هدف: ۱۰۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۴۰۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
از این مرحله به منظور تمرین کردن استراتژی‌های جدید استفاده کنید. در شرایط مناسب سعی کنید وقتی در پوزیشن انتهایی هستید بلایندها را بدزدید. همچنین شرایط مناسب برای سمی-بلوف زدن یا حتی ایزوله کردن حریف را پیدا کنید. سعی کنید در ابتدا به ندرت از استراتژی‌های جدید استفاده کرده و با گذشت زمان و درک کامل آن‌ها در بهترین فرصت شلیک دقیقی به سمت حریف داشته باشید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید