دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها فری-رول
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس بیست و یکم

در این قسمت از آموزش برد در پوکر آنلاین به بررسی مفهوم احتمالات جانبی یا ایمپلاید-آدز (Implied Odds) خواهیم پرداخت. با مدرسه پوکروای همراه باشید!

مفهوم پات-آدز که در بخش ۳ به شما آموزش دادیم کاملا قابل محاسبه می‌باشد. اما مفهوم احتمالات جانبی یا ایمپلاید-آدز کمی پیشرفته‌تر است و برای محاسبه آن باید بتوانید بت‌های مراحل بعدی را پیش‌بینی کنید.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – ایمپلاید-آدز یا احتمالات جانبی چیست؟

به صورت خلاصه بگوییم، در حال حاضر باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید، باگذشت زمان و کسب تجربه، به صورت دقیقی می‌توانید میزان شرطبندی‌های حریف در مراحل بعدی را پیش‌بینی کنید.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

در حال حاضر با مفهوم پات-آدز آشنا هستید و اما چیزی که این مفهوم به آن اشاره ندارد پولی است که در مراحل بعدی شرطبندی وارد بازی خواهد شد. به همین دلیل ما به آن آدز یا احتمالات «جانبی» می‌گوییم.

احتمالات جانبی یا ایمپلاید-آدز ۲ چیز را در مورد دست‌های دراو یا کامل نشده در نظر می‌گیرد:

  1. کارتتان نخورد – اگر دستتان کامل نشود احتمالا پات را از دست خواهید داد، اما نیازی ندارید پول بیشتری وارد پات کنید و می‌توانید به سادگی در دور بعدی شرطبندی فولد دهید.
  2. دستتان کامل شود – در این صورت می‌توانید حریف را وادار کنید تا در دور بعدی شرطبندی پول بیشتری به شما بدهد.

مثال

فرض کنید KJ دارید و در پوزیشن‌های انتهایی هستید، فلاپ و ترن به این شکل می‌خورد: ♠۲A۹♣۵ حال شما فلاش‌دراو ناتس هستید.

مبلغ پات ۱۵$ است و حریف ۵$ بت می‌کند.

اگر ریاضیات در پوکر را به یاد داشته باشیم می‌دانیم که با داشتن ۹ اوت روی ترن تقریبا ۱۸٪ احتمال برد خواهیم داشت. پات-آدزی که به شما ارائه شده ۲۰$ در ازای کال کردن ۵$ است که نسبت ۴-به-۱ یا ۲۰٪ را به شما می‌دهد.

برپایه ریاضیات ما باید چنین دستی را فولد دهیم، چرا که پات-آدز ارائه شده بیشتر از احتمال برد دست ماست و قابلیت کال کردن نداریم.

اما اگر یک مرحله جلوتر را پیش‌بینی کنیم می‌توانیم متوجه شویم که در صورت فلاش شدن حریف به احتمال زیاد حداقل یک ۵$ دیگر را کال خواهد کرد. درنتیجه با در نظر گرفتن ایمپلاید-آدز ما توقع داریم که در هنگام کال کردن ۵$ روی ترن، به جای ۲۰$ حداقل ۲۵$ برنده شویم که به ما پات-آدز ۵-به-۱ یا ۱۷٪ را می‌دهد.

حال ما بر اساس احتمالات جانبی که در ریور وجود دارد توانایی کال کردن درست در ترن را خواهیم داشت.

نکته: ما کال کردن ۵$ اضافه در ریور را محاسبه نمی‌کنیم، چرا که اگر دستمان کامل نشود به راحتی می‌توانیم آن را فولد بدهیم.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

هنر ناقص

از مثال بالا چندان هیجان‌زده نشوید، این مورد به این معنی نیست که می‌توانید هرگاه دراو بودید بت حریف را به بهانه وجود ایمپلاید-آدز کال کنید، وقتی یک کال معقول نباشد، معقول نیست و اگر چنین کاری را انجام دهید تفاوتی با یک فیش‌پلیر نخواهید داشت.

مفهوم احتمالات جانبی یا ایمپلاید-آدز مفهومی است که پیچیده و غیرقابل‌محاسبه است، شما هرگز نمی‌توانید بفهمید که حریف در مرحله بعدی چه مقدار وارد بازی خواهد کرد – بهترین عمل شما تخمین زدن با استفاده از اطلاعاتی است که از حریف دارید، آیا او پس از کامل شدن دراو همچنان فکر می‌کند دست برنده‌ای دارد یا به راحتی آن را فولد خواهد داد؟

تا زمانی که نتوانستید این کار را به شکل نسبتا دقیقی انجام دهید، بیش از حد روی ایمپلاید-آدز اتکا نکنید، صرفا زمانی از این موضوع استفاده کنید که مبلغی که باید کال کنید کمی بیشتر از حد استاندارد است.

هرچه تجربه بیشتری کسب کنید و با بازیکنان حرفه‌ای روبرو شوید، تخمین زدن شما در این مورد بهتر خواهد بود و می‌توانید به خوبی شرطبندی‌های حریف را در مراحل بعدی پیش‌بینی کنید.

چالش بانکرول پوکر مرحله ۱۱
بلایندها: $۰٫۲۰/$۰٫۱۰ ورودی: ۲۰$ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۴۰۳$ هدف: ۱۰۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۵۰۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
از این تمرین برای افزایش مهارت خود در ریاضیات در پوکر و درک پات-آدز استفاده کنید. وقتی که محاسبات را در ذهن خود انجام می‌دهید، بازی حریف را در مراحل بعدی نیز حدس بزنید و در نظر بگیرید که اگر دستتان کامل شود چه مقدار برنده خواهید شد. به یاد داشته باشید که ایمپلاید-آدز بهانه‌ای برای کال کردن بی‌منطق نیست و تنها باید زمانی از آن استفاده کنید که مطمئن باشید در صورت کامل شدن دست پول مناسبی نسبت به مبلغ کال برنده خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید