دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلایننحوه بازی

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس چهارم

قبل از اینکه وارد موضوعات و درس‌های خاص شویم، باید چند مفهوم کلی را در این مقاله به شما آموزش دهیم. این مفاهیم باید در کنار استراتژی‌های شما قرار بگیرند و داشتن درک درست نسبت به آن‌ها از ملزومات بازی است.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – پایه‌ریزی ذهنی

پوکر تهاجمی

مهمتر از قوانینی که ما برای دنبال کردن به شما می‌دهیم، این است که چه مفهومی در پشت هر استراتژی نهفته است.

یکی از دلایلی که پوکر هیچوقت تکراری نمی‌شود همین موضوع است، شما در هنگام بازی باید دائما تصمیم‌های مختلفی بگیرید که تنها متناسب با همان شرایطی که در آن هستید می‌باشند.

در این سری آموزش‌های پوکر ذهن شما را نسبت به این موضوعات پایه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانید همواره تصمیمات درستی بگیرید، هرچه بیشتر پیشرفت کنید شرایطی را تجربه خواهید کرد که درگذشته هرگز با آن مواجه نشده بودید.

سبک جدید پوکر شما چگونه باید باشد؟

سبک‌های زیادی برای پوکر بازی کردن وجود دارد، اگر بازی افراد حرفه‌ای را در یوتیوب دیده باشید متوجه این موضوع خواهید شد، از بازیکنان بسیار تایت که با حداقل ریسک بازی می‌کنند تا آن‌هایی که پذیرای هر ریسکی هستند (بازیکنان loose یا لوس که به دلیل نزدیکی تلفظ در زبان فارسی به آن‌ها لوز نیز گفته می‌شود).

بلوف گرفتن در پوکر

هیچ قانونی وجود ندارد که بتواند بگوید یک سبک از سبک دیگر بهتر است، اما برای اینکه یک بازیکن لوز باشید باید بتوانید در نظر بگیرید که چه ریسکی در چه زمانی درست است و مطمئنا این موضوع نیاز به کسب تجربه فراوانی دارد. همچنین بانکرول بازیکنان لوز دائما در حال نوسان است، ممکن است در یک شب ۱,۰۰۰$ ببازند و شب دیگری ۱,۰۰۰$ برنده شوند.

سبکی که ما در این آموزش به شما می‌آموزیم تایت-اگرسیو (Tight-Aggressive) است. اما معنی آن چیست؟

  • تایت – به این معنی است که باید دست‌های شروع خود را محدود سازید تا در هنگام ورود به پات بالاترین شانس برد را داشته باشید. تمام دست‌هایی که احتمال برد آن‌ها در پری-فلاپ کم است باید فولد داده شوند.
  • اگرسیو – وقتی که دست‌هایی را که می‌خواهیم داشتیم، باید با آن‌ها به صورت تهاجمی بازی کنیم. این مورد برتری‌هایی به ما می‌دهد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اهمیت بازی تهاجمی یا اگرسیو در پوکر

تهاجمی بودن بخش اصلی استراتژی ماست. بازی تهاجمی به این معنی است که دائما بت و ریز کنید تا به حریف فشار بیاورید.

با فشار آمدن به حریف، تصمیم‌گیری برای او سخت خواهد شد و این فشار در نهایت آن‌ها را وادار به اشتباه می‌کند. هرچه حریف ما تصمیمات غلط بیشتری داشته باشد سود ما نیز بیشتر خواهد بود. همچنین اگر ما کسانی باشیم که دیگران را مجبور می‌کنند تصمیمات سخت بگیرند، به این معنی است که خودمان تصمیمات کمتر و راحتتری می‌گیریم و شانس اشتباه کردن نیز بسیار کم خواهد شد.

با بازی تهاجمی همواره می‌توانیم باعث بروز اشتباه در تصمیم‌گیری حریف شده و تصمیمات بد خود را نیز به حداقل برسانیم.

دلایلی برای تهاجمی بودن:

  • محدود کردن تعداد بازیکنان با این کار باعث می‌شوید دست‌های ضعیف از بازی خارج شوند و در نهایت دست قوی شما قدرت بیشتری پیدا کند. مطمئنا می‌دانید که دست‌های ضعیف گاهی اوقات می‌توانند روی فلاپ بسیار قوی شوند.
  • افزایش مبلغ پات با ریز دادن مبلغ پات را با دست قوی خود سنگینتر خواهیم ساخت.
  • دو راه برای بردبا داشتن بازی تهاجمی دو راه برای برد خواهیم داشت، نه تنها می‌توانیم با دست‌های قوی خود برنده شویم، بلکه می‌توانیم حریف را مجبور به فولد دادن کنیم (حتی اگر دست قوی‌تری داشته باشد).

مواردی که ذکر کردیم احتمال برد ما را در یک پات سنگین افزایش خواهد داد. حال مفاهیم کلی که در پس‌‌زمینه استراتژی‌ها است را می‌دانید، ما می‌خواهیم با داشتن سبک تایت-اگرسیو تنها با دست‌هایی بازی کنیم که بیشترین شانس برد در پات را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید