دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلایننحوه بازی

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس پنجم

بهترین روش یادگیری از طریق تمرین است. این مورد بارها در فیلدهای آکادمیک ثابت شده است. شما می‌توانید زمان زیادی را صرف مطالعه مباحث تئوری کنید و آن‌ها را به یاد بسپارید، اما بهتر است که در واقعیت آن‌ها را آنقدر تکرار کنید تا در ذهن شما حک شوند.

به همین دلیل ما در این دوره آموزشی چالش تبدیل ۲۵$ به ۱,۰۰۰$ را به عنوان هدف قرار دادیم.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – چگونه ۲۵$ را به ۱,۰۰۰$ تبدیل کنیم

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

چالش بانکرول پوکر چه می‌کند؟

تمرین تجربی بهترین روش یادگیری است. درس‌های زیادی در مدرسه پوکروای وجود دارد که برخی از آن‌ها ساده هستند، و برخی دیگر شاید آنقدر پیچیده باشند که تا در بازی واقعی آن‌ها را عملی نکنید هیچوقت به درک کاملی نسبت به آن‌ها نرسید.

شما درس مدیریت سرمایه را پشت سر گذاشته‌اید و حال باید اهمیت بازی در استیک و میز مناسب را به خوبی درک کنید، بانکرول شما باید آنقدر قوی شود که باخت‌های پیاپی به آن آسیبی وارد نکند.

همچنین متوجه شده‌اید که برای بازی در میزهای متوسط طبق استانداردهای مدیریت بانکرول، باید سرمایه بسیار بیشتری را دارا باشید.

در نهایت در چالش بانکرول همه‌ی این موارد را کنار هم قرار دادیم:

  • تمرین تجربی به شما اجازه می‌دهد که مفاهیم تئوری را در عمل درک کنید.
  • به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از مدیریت درست بانکرول در سطوح مختلف پیشرفت کنید.
  • سرمایه ۱,۰۰۰$ داشته باشید تا بتوانید در میزهای متوسط بازی کنید و این روند رو به رشد را ادامه دهید.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

روند کار چگونه است؟

در این چالش پوکر، شما در میزهای نولیمیت تگزاس هولدم بازی خواهید کرد. از میزهای سبک شروع خواهید کرد، به تدریج به سمت مراحل بالاتر حرکت می‌کنید و بانکرول خود را افزایش خواهید داد.

در درس‌های قبلی به شما توصیه کرده‌ایم که بهترین انتخاب از نظر ما کدام وبسایت است، بازیکنان و میزهای بتکارت پوکر کاملا برای این چالش مناسب می‌باشند. اگر هنوز ثبت‌نام نکرده‌اید می‌توانید به وبسایت betcart.com مراجعه کنید و به راحتی به لابی دسترسی پیدا کنید.

همچنین همانطور که گفتیم لابی بتکارت بین‌المللی بوده و واحد پول دلار را نیز پشتیبانی می‌کند. در لابی میزها را به ترتیب سطح استیک (Stakes) مرتب کنید. اگر مایل بودید می‌توانید فیلترهای دلخواه خود را نیز به این منظور اعمال کنید.

به یاد داشته باشید که هدف ما بیشتر بازی در میزهای ۹ نفره است و اگر کاملا مبتدی هستید توصیه نمی‌کنیم با میزهای ۶نفره بازی را آغاز کنید.

جدول چالش بانکرول پوکر

در طول مسیر آموزش شما جداول چالش پوکر را مشاهده خواهید کرد، دقت کنید که برای هر ۱۲ مرحله یک جدول راهنمای جداگانه وجود دارد.

در اینجا جدول مرحله اول را به عنوان مثال بررسی خواهیم کرد، همه چیز واضح است اما برای اطمینان مقداری توضیح می‌دهیم:

چالش بانکرول پوکر مرحله ۱  
بلایندها: $۰٫۰۲/$۰٫۰۴ ورودی: $۳ (۷۵bb)
بانکرول شروع: ۲۵$ هدف: ۳$ (buy-in x 1)
بانکرول پایان: ۲۸$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۱
در این تمرین هدف خود را روی انتخاب دست‌های شروع مناسب متناسب با چارت قرار دهید و پوزیشن یا جایگاهی که در میز دارید را به خوبی بشناسید. در هنگام بازی هیجان‌زده نشوید و باملاحظه باشید تا اگر کسی دست قویتری نسبت به شما داشت متوجه شوید. در ادامه این درس توضیحاتی را در مورد بت کردن روی فلاپ خواهیم داد.

بلایندها یا استیک

این مورد میزی را که باید در آن بازی کنید به شما یادآور می‌شود. اگر پوکر رومی که در آن بازی می‌کنید استیک ذکر شده را ندارد، نزدیکترین مبلغ به آن را پیدا کنید و مطابق با چیزهایی که یاد گرفته‌اید پیش بروید.

سعی کنید به دنبال میزهایی باشید که بازیکنان زیادی وارد فلاپ می‌شوند، چرا که متعاقبا فیش‌های زیادی در آن وجود خواهند داشت. هر میزی که بیش از ۲۰٪ Players/Flop داشته یا تقریبا بیش از ۲ نفر در هردست فلاپ را ببینند متناسب با نیازهای ما خواهد بود، هرچه این اعداد بالاتر باشند بهتر است. شما باید به میانگین پات‌ها نیز توجه کنید، هرچه میانگین بیشتر باشد بهتر است. در این مرحله مهم نیست کدام صندلی خالی را انتخاب می‌کنید، هرجا که راحتید بنشینید و با دقت بازی کنید.

تورنومنت پوکر

ورودی یا بای-این

مبلغ ورودی یا بای-این (buy-in) بخشی از بانکرول شماست که برای بازی در میز در نظر می‌گیرید. در زمان ورود به میز شما می‌توانید مقادیر حداقل و حداکثر را انتخاب کنید. حداکثر این متغیر معمولا ۱۰۰bb تعریف می‌شود، اما در برخی شرایط ۷۵bb نیز برای حفظ استانداردهای قوانین بانکرول کفایت می‌کند.

هدف و تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده

هدف مقداری است که شما باید برای رد کردن این مرحله برنده شوید. اجباری نیست که تمام مبلغ هدف را در یک نشست برنده شوید، تعداد نشست‌های تخمین‌زده شده صرفا راهنمایی هستند که به شما نشان می‌دهند حداقل چند نشست برای رسیدن به هدف لازم است. باید بدانید که زمان لازم برای رسیدن به هدف شاید کمتر و یا بسیار بیشتر از مقدار تخمین ‌زده شده باشد.

در هر نشست تقریبا ۱ تا ۲ ساعت بازی روی میز در نظر گرفته شده است و هر بار که نشستی را شروع می‌کنید، باید با ورودی ذکر شده وارد شوید (و نه آخرین استکی که در نشست قبلی داشته‌اید).

بالاخره وقت این رسید که دید کلی از مسیر داشته باشید تا هدف این دوره آموزشی را بدانید و کمی نیز تشویق شوید:

لینک دسترسی سریع به مراحل مختلف چالش بانکرول

مرحله ۱:

$۲۵ – $۲۸

مرحله ۲:

$۲۸ – $۳۴

مرحله ۳:

$۳۴ – $۴۳

مرحله ۴:

$۴۳ – $۶۳

مرحله ۵:

$۶۳ – $۸۳

مرحله ۶:

$۸۳ – $۱۰۳

مرحله ۷:

$۱۰۳ – $۱۵۳

مرحله ۸:

$۱۵۳ – $۲۰۳

مرحله ۹:

$۲۰۳ – $۳۰۳

مرحله ۱۰:

$۳۰۳ – $۴۰۳

مرحله ۱۱:

$۴۰۳ – $۵۰۳

مرحله ۱۲:

$۵۰۳ – $۱,۰۰۰

لینک‌ها پس از اتمام دوره قرار می‌گیرند!

موفق باشید!

لطفا در مورد این چالش نگرانی نداشته باشید، ما در تمامی مسیر همراه شما هستیم و به آرامی آن‌ها را پیش خواهیم برد. با پشت سر گذاشتن هر مرحله اعتماد به نفس بیشتری کسب خواهید کرد و متوجه خواهید شد که در حال انجام چه کاری هستید، همچنین بدانید که این تمرین تجربی مزایای بسیار بیشتری از یک چالش بانکرول برایتان به همراه دارد و در نهایت رفتار و مسیر پوکر حرفه‌ای شما را شکل خواهد داد و از باخت‌های سرسام‌آور در آینده جلوگیری خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که ما همیشه برای پشتیبانی آماده هستیم، اگر سوال خاصی در مورد مباحث داشته یا نیاز به راهنمایی دارید، به راحتی آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

تبریک می‌گوییم! شما بخش اول را کامل کردید.
در درس‌های بعدی مباحث مهم دیگری را بررسی خواهیم کرد که لازم است آن‌ها را وارد استراتژی خود کنید. در بخش دوم نگاهی به نحوه بازی قبل از فلاپ می‌اندازیم و چالش بانکرول پوکر را شروع خواهیم کرد. با آرزوی موفقیت روزافزون!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید