دسته‌ها

فولد دادن AA در پوکر
اجتناب از اشتباهاتشرح یک دست

آنالیز یک دست – فولد دادن AA در پوکر

AA در پوکر تگزاس هولدم قوی‌ترین دست بازی محسوب می‌شود، اما ممکن است بعد از فلاپ در شرایط سختی قرار بگیرد. مخصوصا اگر کارت‌های روی زمین بسیار درگیر باشند و بازیکنان دیگر شروع به بت کردن کنند، باعث می‌شود تصمیم‌گیری در این هنگام بسیار سخت شود. در این آموزش دستی را بررسی می‌کنیم که AA در آن می‌تواند پول خوبی ببرد، اما لازم است همچنان به مهارت‌های دست‌خوانی توجه کرده و ارزش منتظره (EV) را در نظر بگیریم.

فولد دادن AA در پوکر

پری-فلاپ

در پوکر لایو و در میز ۳$/۱$ هستیم و ۱۹۰$ استک داریم، در دیلر پوزیشن AA می‌آوریم.

دو لیمپر در پات وجود دارند و تصمیم می‌گیریم که ۱۶$ ریز دهیم و یک نفر را ایزوله کنیم. این بازی مطمئنا خوب است، اما دو مشکل وجود دارد. اولین اینکه ما در میز ۳$/۱$ دست را تنها با ۱۹۰$ شروع کرده‌ایم. سعی کنید که بازی را همواره با حداقل ۱۰۰bb استک پیش ببرید. در این شرایط می‌توانید از استراتژی‌های مختلف استفاده کنید و دیگر با استک کم در شرایط سخت قرار نخواهید گرفت.

ممکن است هنگامی که این حرف را می‌زنیم کمی تایت به نظر برسم، اما به شخصه ترجیح می‌دهم از عدد بزرگتری برای ریز استفاده کنم، به طور مثال حداقل ۲۰$. ممکن است این اختلاف کم به نظر برسد، اما وقتی که اندازه ریز اولیه شما بیشتر باشد، معمولا بازیکنان دست‌های ضعیف و متوسط خود را فولد می‌دهند و با دست‌های قویتر که به شما باخته‌اند وارد می‌شوند. درنتیجه هرگاه که ریز می‌دهید باید از خود بپرسید که توسط چه دست‌هایی کال خواهید شد. اگر این دست‌ها ممکن است شما را به خطر بیاندازند اندازه ریز خود را سنگین‌تر کنید.

چک-ریز بلوف در پوکر

فلاپ

ما توسط اسمال-بلایند و لیمپر اول کال می‌شویم و لیمپر دوم فولد می‌دهد. فلاپ ۵♠۵♣Q می‌خورد و هر دو بازیکن چک می‌دهند، ما ۴۰$ در پات ۵۴$ بت می‌کنیم. مشخصا در چنین شرایطی توسط دست‌هایی مثل Qx و برخی از پاکت‌پیرها مثل ۶۶-JJ کال می‌شویم. این‌ها دست‌هایی هستند که انتظار داریم حداقل یک کال از آن‌ها بگیریم. لیمپر اول ممکن است پاکت‌پیر قوی نداشته باشد، اما اسمال-بلایند طیف دست تقریبا نامشخصی دارد.

ترن

فقط اسمال-بلایند کال می‌کند و ترن Q می‌خورد. این کارت مطمئنا برای ما بسیار بد به نظر می‌رسد، چرا که احتمال دارد حریف با Qx به بازی داده باشد. حریف چک می‌دهد و ما تصمیم می‌گیریم بت کنیم. اندازه بت ما کمی بیشتر از نصف پات است.

در نگاه اول ممکن است این کار ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما بیایید دقیق‌تر بررسی کنیم. اول اینکه اسمال-بلایند ممکن است به صورت اتفاقی ۵ داشته باشد، اما در این شرایط انتظار چک-ریز شدن را از این دست نخواهیم داشت. اگر حریف Qx داشته باشد تقریبا هیچکاری از دست ما بر نمی‌آید، اما با توجه به Q دوم که در ترن خورد، احتمال داشتن چنین کارت‌هایی کمتر خواهد شد. در حقیقت کارت ترن شانس اینکه اسمال-بلایند ۶۶-JJ داشته باشد را بیشتر کرد. هدف ما از این بت کوچک این است که حریف ما را با چنین دست‌هایی کال کند و بتوانیم سود بیشتری از پات ببریم.

اگر چک-ریز شویم چه؟ آیا از دست‌های ضعیف‌تر چنین کاری برمی‌آید؟ بعید به نظر می‌رسد. اما در نهایت ما با دست‌های ضعیف‌تر کال خواهیم شد. دستی مثل ۷۷ علاقه دارد فکر کند که شما AK هستید، این نوع تفکر در پوکر لایو به وفور دیده می‌شود.

چک-ریز بلوف در پوکر

ریور

ریور ۴ می‌خورد، سه خشت روی زمین قرار گرفته و فلاش باز می‌شود. اسمال-بلایند ۵۵$ در پات ۲۷۴$ بت می‌کند. مطمئنا در این شرایط علاقه‌ای به بت کردن حریف نداریم، اما آیا واقعا باید از فلاش بترسیم؟ تصور چنین چیزی بسیار سخت است، چند درصد احتمال دارد اسمال-بلایند به دنبال بکدور-فلاش بوده باشد در حالی که ما A را داریم؟

اما همچنان در مورد ۵x و Qx نگرانیم. درنتیجه سوال این است که با داشتن آدز تقریبا به ۶-به-۱ آیا باید کال کنیم یا مثل اتفاقی که در واقعیت افتاد فولد دادن AA در پوکر منطقی به نظر می‌رسد؟

به شخصه برای من با این پات-آدز چنین فولد دادنی با هر دست متوسطی نیز بسیار سخت است. آیا باید فکر کنیم حریف با Qx اینگونه بازی کرده است؟ البته. در مورد ۵x چطور؟ فکر نمی‌کنیم. اما آیا احتمال دارد که اسمال-بلایند با دست‌های دیگری به جز Qx و ۵x نیز در ریور بت کند؟ با JJ یا TT چگونه بازی می‌کرد؟

اگر حریف چنین بازیکنی باشد که هر از چندگاهی با ۶۶-JJ‌اینگونه بازی می‌کند، پات-آدز مناسبی برای کال کردن داریم.

بعد از اینکه بازیکن فولد داد، اسمال-بلایند KK شو کرد. مطمئنا ما انتظار نداشتیم که اسمال-بلایند ما را با این دست جاست-کال کند. اما باید بدانید که در پوکر چون شما با KK یا دست‌های دیگر به این شکل بازی نمی‌کنید، نباید انتظار داشته باشید که بازیکنان دیگر مشابه با شما بازی کنند! چنین دستی نشان می‌دهد که حریف دست‌های بیشتری از چیزی که ما انتظار داشتیم را در طیف دست‌های خود می‌گنجاند.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر

جمع‌بندی

در مجموع باید بگوییم که نحوه بازی کردن Pat در این دست بسیار مناسب به نظر می‌رسید، اما فولد دادن AA در پوکر در این شرایط و در ریور یک اشتباه بزرگ بود. در هنگام فولد دادن چنین دست‌های قوی در پوکر با چنین پات-آدزی باید اعتماد به نفس بسیار بالایی داشته باشید!

روی کدام قسمت از بازی خود باید کال کنید؟ به این مسئله فکر کنید و از مقالات آموزشی مدرسه پوکروای نهایت استفاده را ببرید. مطمئنا توجه و تمرکز روی این مقالات تئوری پوکر شما را به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد. موفق باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید