دسته‌ها

AA در پوکر
اجتناب از اشتباهاتتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکر

اشتباهات رایج بازیکنان با AA در پوکر

بعد از یک ساعت نگاه کردن به دست‌هایی مثل ♣۵♠۹ بالاخره اتفاقی رخ داده است. شما AA دارید!

اما داشتن بهترین دست شروع پوکر تگزاس هولدم به تنهایی نمی‌تواند شما را به برد یک پات سنگین و یا حتی سبک برساند. برای اینکه بتوانید بیشترین سود را از AA در پوکر ببرید، باید اشتباهات رایج بازیکنان را بدانید و از ضررهای فراوان جلوگیری کنید.

اشتباهات رایج بازیکنان با AA در پوکر

در این مقاله پنج اشتباه که باعث از دست رفتن پول شما با پاکت آس می‌شود را بررسی می‌کنیم.

اگر بتوانید این اشتباهات را از بازی خود حذف کنید به بیشترین برد ممکن از حریف خواهید رسید:

اشتباه اول: اسلو-پلی در پری-فلاپ (مخصوصا در برابر یک ریز)

احتمالا دست معروف فیلم راندرز (Rounders) را به یاد دارید که در آن Teddy KGB موفق شد مایک مک‌درموت را در دام خود بیاندازد و تمام بانکرول او را بگیرد. با اینکه اسلو-پلی او در آن دست پاسخگو بود، اما تقریبا همیشه بهتر است که با دست‌های خوب خود در پری-فلاپ به حریف حمله کنید.

با دستی مثل AA بهترین انتخاب شما باید همیشه این باشد که پات را به سرعت تا جایی که امکان دارد سنگین کنید. این مسئله به این معنی است که اگر کس دیگری ریز نداد شما ریز دهید، اگر کسی ریز داد شما ری-ریز کنید و حتی ری-ریز دیگران را نیز فور-بت کنید.

به این ترتیب در درازمدت میانگین پاتی که با AA در پوکر برنده می‌شوید به مراتب افزایش خواهد یافت.

اشتباهات رایج بازیکنان با AA در پوکر

نکته مهم در مورد اسلو-پلی با AA در پری-فلاپ:

اگر ۱۰۰bb استک داشتید و با AA شخص دیگری شما را فور-بت (ری-ریز برای بار دوم) کرد، اسلو-پلی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

به این دلیل که در پات‌های فور-بت (۴bet) شده، نسبت استک-به-پات بسیار پایین است و معمولا به راحتی روی فلاپ باقی‌مانده استک بازیکنان نیز وارد بازی می‌شود. همچنین به حریف خود فرصت این را می‌دهید که روی فلاپ شرطبندی کند و شما با AA خود او را در دام بیاندازید.

اما در شرایطی که حریف شما یک بازیکن تایت است که فقط با دست‌های بسیارقوی ری-ریز می‌کند، بهتر است پری-فلاپ آل-این بزنید و مطمئن شوید که کل پول حریف وارد بازی می‌شود.

این نکته در شرایطی که شما کالر هستید و نسبت استک-به-پات روی فلاپ پایین است نیز صدق می‌کند. شرایط دیگری را فرض کنید که:

  • با ری-ریز حریف مواجه می‌شوید و شورت-استک هستید (۲۰ تا ۵۰ برابر بیگ-بلایند).
  • وقتی استک بسیار کمی دارید با ریز حریف مواجه می‌شوید (استک زیر ۲۰bb).

اشتباه دوم: افزایش مبلغ ریز در پری-فلاپ

AA در پوکر

برخی بازیکنان با دست‌های بسیار قوی خود معمولا بیشتر از حالت عادی ریز می‌دهند، این اشتباه هم در پوکر آنلاین و هم در پوکر لایو دیده می‌شود.

در حقیقت هدف شما این است که پات را با AA خود سنگین کنید، اما باید حواستان باشد که مبلغ ریزتان با شرایط دیگر هماهنگی داشته باشد. داشتن بت-سایزهای ثابت باعث می‌شود که بازی کردن با شما بسیار سخت شود.

به طور مثال فرض کنید که شما در تمام طول شب روی میز ۵$/۲$ مبلغ ۱۵$ ریز می‌دهید. و سپس می‌بینید که پاکت آس دارید و تصمیم می‌گیرید ۲۵$ ریز کنید. وقتی که حریف متوجه این موضوع می‌شود این احساس را می‌کند که باید دستش را فولد دهد.

دیدن این مبلغ ریز شما باعث می‌شود که حریف دست‌هایی را که غالبا با آن کال می‌کرد را فولد دهد. همچنین ممکن است باعث شود که با دست‌های قوی خود صرفا کال کنند، در حالی که در حالت عادی با آن‌ها ری-ریز انجام می‌دادند.

اشتباه سوم: امیدوارند که بازیکنان بیشتری وارد پات شوند

بازی در پات‌های چندنفره متفاوت است.

هرچه بازیکنان بیشتری وارد پات شوند، پیچیدگی شرایط نیز افزایش می‌یابد. به این دلیل که:

  • در برابر چند بازیکن شما احتمال برد کمتری نسبت شرایط هدز-آپ دارید.
  • هرچه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، احتمال اینکه AA شما روی فلاپ بازنده باشد بیشتر خواهد شد.
  • همچنین پات به ندرت بیشتر از ۵۰٪ رشد خواهد کرد.

به این دلیل که روی زمین‌های ترسناک بازیکنان به ندرت ریز می‌دهند و اگر این اتفاق بیافتد نیز احتمالا باید دست زیبای خودتان را فولد دهید.

به یاد داشته باشید که قدرت AA در پوکر در چنین شرایطی به مراتب کاهش می‌یابد!

اشتباه چهارم: دفاعی و بسته بازی کردن بعد از فلاپ

AA در پوکر

مورد چهارم از اشتباهات رایج بازیکنان با AA با مورد اول آن سنخیت دارد.

وقتی روی فلاپ دست قوی دارید، که معمولا با AA در چنین شرایطی هستید، باید به سرعت تا جایی که می‌توانید مبلغ پات را سنگین کنید.

وقتی فرصت بت کردن دارید می‌توانید هرچقدر خواستید مبلغ پات را افزایش دهید. چک دادنتان باعث می‌شود که این قدرت به حریف انتقال پیدا کند. او ممکن است تصمیم بگیرد که مبلغ پات را افزایش دهد، یا ممکن است این کار را انجام ندهد. اما در بیشتر موارد بازیکنان معمولا در برابر بت شما بیشتر کال می‌کنند تا اینکه ریز دهند.

مزیت دیگر بت کردن این است که شما حریف را مجبور می‌کنید تا اطلاعاتی را درباره دست خود افشا کند. به طور مثال اگر او کال کرد، می‌دانید که احتمالا برای ادامه بازی آدز مناسبی دارد و دستش با فلاپ مرتبط است (مگر اینکه از استراتژی بازی شناور استفاده کند).  حال فرض کنید که چک بدهید و او نیز چک بدهد، در چنین حالتی چیز زیادی در مورد دست او متوجه نخواهید شد.

دقت کنید که بحث ما بیشتر در مورد شرایط هدز-آپ است. در پات‌های چندنفره اغلب استراتژی منطقی این است که با AA خود تدافعی و بسته بازی کنید. بدین ترتیب می‌توانید در ترن و ریور بازی را تحت کنترل داشته باشید.

اشتباه پنجم: اهمیت دادن بیش از حد به پیر آس روی زمین‌های خطرناک

به صورت کلی فلاپ‌های خیس (فلاپ‌هایی که در آن دراوهای زیادی به وجود می‌آید) با تعداد زیادی کارت پایین یا متوسط معمولا مناسب با دست حریف هستند. درنتیجه در چنین شرایطی باید محتاط عمل کنید، حتی اگر پاکت آس داشته باشید.

به طور مثال فرض کنید AA دارید و از پوزیشن آندردگان ریز می‌دهید و فقط توسط بیگ-بلایند کال می‌شوید.

فلاپ: ۴♣۵♣۶

روی چنین زمینی حریف شما ممکن است دوپیر، ست و یا حتی استریت باشد. از آنجایی که شما از UTG ریز داده‌اید، طیف دست‌های شما بیشتر شامل های‌کارت‌ها و پیرهای قوی است. حریف شما به عنوان کالر به راحتی ممکن است دست‌هایی مثل ۴۴، ۸۷ یا ۶۵ داشته باشد.

برتری در گستره‌ی دست‌های احتمالی توسط حریف به او اجازه می‌دهد که فشار زیادی را به شما اعمال کند.

شما می‌توانید بت پیوسته (c-bet) کنید و یا آپشن بهتر را انتخاب کنید و چک دهید تا بتوانید در ترن و ریور بلوف حریف را بگیرید. پیرهای قوی به تنهایی روی چنین زمین‌هایی برای اینکه سه بار با حریف شرطبندی کنید کافی نیستند، درنتیجه شما با چک دادن نیز چیزی را از دست نخواهید داد.

دلیل اصلی که چک دادن با AA در پوکر روی فلاپ گزینه خوبی می‌باشد این است که دست شما با خوردن هر کارتی روی ترن تاپ‌پیر خواهد بود و تقریبا همیشه این آپشن را خواهید داشت که بت حریف را کال کنید و به ریور برسید. برای درک بهتر این دست را با پاکت ده (TT) مقایسه کنید، با داشتن این دست کارت‌های زیادی ممکن است بخورند که شما دیگری تاپ‌پیر نباشید.

جمع‌بندی اشتباهات رایج بازیکنان با AA در پوکر

AA در پوکر

همه بازیکنان هنگامی که AA به آن‌ها داده می‌شود ممکن است بیش از حد احساس خوشحالی خود را بروز دهند و اشتباهاتی داشته باشند.

حال شما با ۵ مورد از بزگترین اشتباهات بازیکنان با AA در پوکر آشنایی دارید.

امیدواریم که از این آموزش پوکر استفاده کافی برده باشید.

همچنین می‌توانید نظرات خود را در انتهای پست با ما در میان بگذارید! با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید