دسته‌ها

بازیکنان مبتدی پوکر
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکرمقالات عمومی

چگونه در بازی‌های خانگی بیشترین پول را از بازیکنان مبتدی پوکر ببریم؟

در این آموزش بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توانیم بیشترین پول را از بازیکنان مبتدی پوکر به دست آوریم، البته در نظر داشته باشید که شما نباید سعی کنید بازیکنان مبتدی را «نابود» کنید، این حرکت کاملا غیراخلاقی است، چرا که باعث می‌شود آن‌ها قبل از اینکه به طور کامل شروع کرده باشند بازی را برای همیشه ترک کنند.

حتی اگر لازم بود باید سعی کنید که بازی درست را به آن‌ها آموزش دهید. یا حداقل کمی از بازی تهاجمی خود بکاهید.

با این حال این مقاله به منظور شناخت رفتارهای بازیکنان مبتدی پوکر نوشته شده است و پس از مطالعه آن می‌توانید نسبت به نقاط ضعف آن‌ها آگاهی کامل پیدا کنید. همچنین اگر یک بازیکن مبتدی هستید باید سعی کنید این نقاط ضعف را در خود برطرف کنید.

نکاتی که در این آموزش مطرح می‌کنیم برای کش-گیم‌های نولیمیت هولدم خانگی و دوستانه موثر واقع می‌شوند. (لطفا توجه کنید که بیشتر این نکات در برابر بازیکنان حرفه‌ای کارایی ندارد.)

بازی‌های خانگی پوکر

چگونه بازیکنان مبتدی پوکر را شکست دهیم؟

در ابتدا بیشتر بازیکنان مبتدی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • ترسو
  • بی‌خیال

پس از گذشت چند دست می‌توانید به راحتی آن‌ها را شناسایی کنید. بازیکن ترسو در برابر بیشتر ریزها فولد می‌دهد. آن‌ها برای پات نمی‌جنگند و به ندرت می‌بینید که شرطبندی را شروع کنند.

در نقطه مقابل بازیکنان بی‌خیال با داشتن دست ضعیف ریزهای وحشیانه‌ای می‌دهند.

در برابر هر نوع شما باید استراتژی متفاوتی را پیاده‌سازی کنید. در برابر بازیکنان ترسو باید کاملا تهاجمی باشید و چیپ‌های آن‌ها را بگیرید. همچنین مواظب ریزهای آن‌ها باشید، چرا که احتمالا دست خوبی دارند.

از طرف دیگر وقتی در برابر بازیکنان ترسو هستید می‌توانید فقط با دست‌های خوب خود ولیو-بت کنید. می‌توانید شرطبندی‌های سنگین او را با پیرهای قوی کال کنید.

آیا بازیکن خوب دیگری روی میز وجود دارد؟ ساده است، از درگیر شدن با او اجتناب کنید.

پوکر

تا می‌توانید بت کنید

بازیکنان مبتدی پوکر ممکن است ویدئوهای زیادی را در یوتیوب دیده باشند که در آن‌ها رویال‌فلاش در برابر کاره قرار می‌گیرد، این موضوع باعث می‌شود آن‌ها نسبت به این دو مفهوم آگاهی نداشته باشند:

  • بیشتر دست‌ها با فلاپ ارتباطی برقرار نمی‌کنند.
  • دست‌های بسیار قوی مثل KK و AA نادر هستند.

بیشتر این بازیکنان (مخصوص دسته ترسوها) در بیشتر مواقع بعد از این که فلاپ کاملا با دست آن‌ها تطبیق نیافت آن را به راحتی فولد می‌دهند.

از طرف دیگر شما نیز می‌توانید تقریبا هر دست بت کنید و این باور را به آن‌ها بدهید که چقدر دست‌های قوی‌ای دارید. حقه‌ی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید آن را در برابر تمام بازیکنان مبتدی پوکر اجرا کنید:

  • در ریور حداقل شرطبندی را انجام دهید.

بازیکنان مبتدی معمولا نسبت به مفهوم پات-آدز اطلاعی ندارند، این موضوع باعث می‌شود که اگر دستشان کامل نشود به راحتی آن را فولد دهند. درنتیجه چه ۲۰٪ پات بت کنید و چه ۲ برابر آن، برای آن‌ها تفاوتی ایجاد نمی‌کند. انجام این کار ریسک کمی دارد اما سود خوبی به شما خواهد رساند.

پوکر لایو

از اشتباهات آن‌ها نسبت به قوانین پوکر استفاده کنید

این نکته فقط در مورد بازیکنانی که برای اولین یا دومین بار به میز پوکر وارد شده‌اند صدق می‌کند، حتی دانستن قوانین پوکر نیز در برابر آن‌ها برتری محسوب می‌شود!

در حقیقت برداشت‌های اشتباهی بین آن‌ها وجود دارد.

رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • دوپیر قویتر از تری-آف-کایند است (آن‌ها احساس می‌کنند بخاطر اینکه از ۴ کارت استفاده شده دست قویتری دارند… یا همچین چیزی).
  • استریت فلاش را شکست می‌دهد (شکل گرفتن استریت به نظر سختتر می‌رسد).
  • تفاوت فلاش بالا و پایین را نمی‌دانند.

همچنین عموما آن‌ها نسبت به فول‌هاوس بالا و پایین هیچ ایده‌ای ندارند. شما می‌توانید هنگامی که فلاش‌ناتس یا ست هستید از این موارد استفاده کنید و آن‌ها را در دام خود بیاندازید.

فلاپ در پوکر

بازیکنان کال-استیشن را بشناسید

انتخاب‌های بازیکنان در پوکر به ۳ حالت محدود می‌شود: شرطبندی، کال و فولد. بازیکنان مبتدی پوکر عاشق کال کردن هستند.

آن‌ها فکر می‌کنند که با این کار می‌توانند در دست باقی بمانند. در هنگام مواجه شدن با بت حریف در ریور نیز امن‌ترین انتخاب را فولد می‌بینند.

بنابراین می‌توانید هنگامی که پیر قوی دارید در دورهای اول شرطبندی (پری-فلاپ و فلاپ) با حداکثر توان خود بت کنید. آن‌ها در مورد مبالغ درست شرطبندی اطلاعی ندارند، بنابراین می‌توانید همواره بین ۷۵ تا ۱۰۰٪ پات بت کنید.

راهکار دیگر این است که از چیپ‌های کمتری برای شرطبندی استفاده کنید تا شرطتان کم به نظر برسد. راه‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدامیک پاسخگو است.

نسبت به بازی تهاجمی آن‌ها هوشیار باشید!

بازیکنان مبتدی پوکر به ندرت با دست‌های ضعیف رفتار جدیدی نشان می‌دهند. این اتفاق غیرممکن نیست اما نادر است.

اگر مشاهده کردید که یک بازیکن مبتدی در پری-فلاپ شرطبندی سنگینی انجام داده، باید بدانید که احتمالا دست بسیار خوبی دارد. بهترین استراتژی این است که بیشتر اوقات فولد دهید.

پوکر تگزاس هولدم

از ریاضیات پوکر بر علیه آن‌ها استفاده کنید

راه‌های زیادی وجود دارد که با استفاده از ریاضیات بازیکنان مبتدی را مغلوب سازید، تعیین اندازه بت به شکل درست یکی از مواردی است که این افراد نسبت به آن آگاهی ندارند.

آن‌ها نمی‌دانند که شما می‌توانید ری-ریز ۳ برابر را با J10 کال کنید، اما هرگز وقتی که ۱۰x ری-ریز می‌شوید با این دست این کار را انجام نخواهید داد. درنتیجه می‌توانید با دست‌های خوب خود شرطبندی‌های سنگین‌تری انجام دهید.

از طرف دیگر بازیکنان مبتدی پوکر از حداقل بت (مینیموم) استفاده می‌کنند و پس از آن مشاهده خواهید کرد که نفرات بعدی نیز دائما کال می‌کنند. ریز دادن در چنین شرایطی می‌تواند بسیار جذاب باشد، همچنین می‌توانید با دست‌های ضعیف خود نیز وارد پات شوید. به طور مثال ۷۵ دست بدی برای درگیری در این شرایط نیست.

همچنین اگر دست شما کامل شود می‌توانید تا جایی که می‌خواهید از این بازیکنان پول بگیرید.

ریاضیات در پوکر

به پوکرفیس‌های ساده توجه کنید

این مفاهیم شاید بسیار ساده به نظر برسند، اما روانشناسی پوکر نشان داده که افراد وقتی دست قوی دارند بسیار راحت هستند.

اغلب مشاهده می‌کنید که بازیکنان مبتدی وقتی دست خوبی دارند بیش از حد صحبت می‌کنند، در حالی که در بقیه شرایط بازی ساکت هستند.

همچنین اگر بیش از حد ساکت باشند می‌تواند نشان‌دهنده بلوف زدن آن‌ها باشد.

مطمئنا این مورد همیشه صدق نمی‌کند، اما در چند بازی اول می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

۲ مورد دیگر را برایتان مطرح می‌کنیم:

  • چک کردن دوباره‌ی کارت‌ها معمولا نشان‌دهنده این است که آن‌ها به دنبال فلاش یا استریت هستند.
  • اگر بازیکنی بعد از فلاپ مستقیما به استک خود نگاه کرد معمولا نشان می‌دهد که دست قوی دارد.

به بازیکنانی که نمی‌خواهند بازی را ادامه دهند فشار بیاورید

بیشتر بازیکنان مبتدی پوکر هنگامی که برد کوچکی دارند بسیار هیجان‌زده می‌شوند. به طور مثال شخصی که با ۲۰۰ هزار تومان وارد بازی شده، اگر با ۳۰۰ هزار تومان بازی را ترک کند بسیار خوشحال خواهد بود.

اما چگونه می‌توانید از این مورد استفاده کنید؟ گاهی اوقات متوجه می‌شوید که بازیکنان مبتدی برخی چیپ‌های خود را جدا می‌کنند و آماده ترک بازی هستند.

آن‌ها حاضرند چیپ‌هایی که جدا ساخته‌اند را ببازند (آستانه ضرر). آن‌ها حاضرند این مبلغ را ببازند، اما بیشتر نه. شما می‌توانید در هنگام درگیری با آن‌ها از مبالغ سنگین استفاده کنید و مشاهده خواهید کرد که چگونه دست خود را فولد خواهند داد! با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید